Tag : Сексуално вознемирување

Вести Ви Препорачуваме Скопје

Сексуално вознемирување, насилничко однесување, етничка и верска дискриминација – ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО АВТОБУСИТЕ НА ЈСП?

Слободен печат.
Контролрите на ЈСП постојано се на мета на јавноста за нивното недолично однесување со граѓаните, а последниот случај во кој тие недолично се однесувале со...
Вести Свет

Француски режисер приведен поради обвиненија за злоставување малолетничка

Слободен Печат
Францускиот режисер Кристоф Ружја е приведен откако бил пријавен дека сексуално ја злоставувал актерката Адел Хенел кога имала помеѓу 12 и 15 години. -Тој во...
Вести Свет

Во Њујорк почна судењето на продуцентот Харви Вајнстајн

МИА Агенција
Судскиот процес против американскиот филмски продуцент Харви Вајнстајн, обвинет за сексуално злоставување и напади почна денеска во Њујорк. Вајнстајн дојде на суд навреме, а првиот...
Вести Македонија

Командир преку смс повикувал полицајки на тајни состаноци

Слободен печат
Раководно лице со пораки повикувало полицајки на тајни состаноци, забава во пижами, а биле и сексуално вознемирувани со закани дека ќе го изгубат работното место....
Ви Препорачуваме Хроника

Шест полицајки обвинуваат дека повеќе од една година биле изложени на сексуално вознемирување и мобинг

Слободен печат
Шест полициски службенички вработени во МВР, повеќе од година дена биле изложени на сексуално вознемирување и полово дејствие со закани и континуирано психичко малтретирање, понижување...
Еспресо Шоу биз

„Ме тераше да носам фустани од жена му“: Џенифер Анистон го нарече свиња сексуалниот предатор од Холивуд (ФОТО)

Слободен печат
Харви Вајнстин (67) некогаш беше најмоќниот човек во светот на филмот, а последните неколку години е еден од најомразените. Причината за тоа се ужасните исповеди...
Еспресо Шоу биз

Џејмс Франко обвинет за СЕКСУАЛНО малтретирање на свои студентки

Ивана Стамевска
Шармантниот 41-годишен актер Џејмс Франко е обвинет за сексуално вознемирување на свои студентки. Студентките Сара Титер- Каплан и Тони Гал, од неговата академија „Studio 4“,...
Вести Свет

Вајнстин се договорил да плати 44 милиони долари оштета

Слободен печат
Харви Вајнстин се спогодил да плати 44 милиони долари за решавање на судските случаи поднесени од жени кои го обвинија за сексуално вознемирување и од...