Tag : СЦ Борис Трајковски

Ви Препорачуваме Останатo Спорт

Со заштитни маски, на растојание, пливачите конечно влегоа на базен (ВИДЕО)

Михаило Донев
По три месеци пауза, пливачкиот базен во склоп на спортскиот центар „Борис Трајковски“, по посебни протоколи и строго почитување на мерките за заштита од Ковид-19,...
Останатo Спорт

СЦ „Борис Трајковски“ се подготвува за повторно враќање (ФОТО)

Слободен печат
Во исчекување на одлуката на Владата за олабавување на мерките за спречување и ширење на вирусот Ковид 19, СЦ „Борис Трајковски” започна со подготовка на...
Вести Скопје

СЦ „Борис Трајковски” се опремува со пристапни објекти за деца со аутистичен спектар на нарушување

Слободен печат
Асоцијацијата за правата на децата и младинци со посебни потреби „Ластовица Скопје”, во соработка со ПОУ „Златан Сремец” го започна проектот „Инклузивен град – пристапни...
Спорт Фудбал

Во последната секунда до втора победа над Грузија

Слободен печат
Денеска најдобрата македонска репрезентација во СЦ „Борис Трајковски“ го одигра и вториот пријателски натпревар против Грузија. Повторно триумфиравме овојпат со конечни 29:28. Скоро во текот...
Ракомет Спорт

Победа на македонските ракометари против Грузија

Слободен печат
Македонската сениорска ракометна репрезентација и во подмладен комбиниран состав ја совлада Грузија со 25:21 во првиот од двата најавени пријателски натпревари во рамките на ЕХФ...
Ракомет Спорт

Брестовац со комбиниран состав против Грузија

Слободен печат
Селекторот на македонската сениорска репрезентација на Македонија, Данило Брестовац, ќе излезе со комбиниран состав за пријателскиот дуел со Грузија. Вечерашниот пријателски натпревар со Грузија (20.00...
Ракомет Спорт

Голема победа за осминафинале на Македонците на СП!

Слободен печат
Денеска на СП продолжија возбудувањата со дуелите од третото коло и полека се откриваат имињата кои претендираат за настап во елиминациските борби. Во рамките од...
Ракомет Спорт

Кадетите со лош старт на Мундијалот

Слободен печат
Кадетите предводени од селекторот Данило Брестовац имаа пред своите гледачи во СЦ „Борис Трајковски“ ја имаа фаворитската улога, на крајот истата не ја оправдаа. „Црвено-жолтите“...
Ракомет Спорт

Мундијалска „треска“ во Скопје, на стартот против Аргентина

Слободен печат
Македонските ракометни надежи групната фаза ќе ја играат во ВИП Арена СЦ „Борис Трајковски“ – Скопје. Прв противник на Македонија е селекцијата на Аргентина, натпревар...
Ракомет Спорт

Ракометните надежи во Струга се подготвуваат за СП!

Слободен печат
Во Струга почнаа подготовките на кадетската репрезентација за настапот на Светското првенство кое што ќе се организира во нашата земја. После Струга ракометарите продолжуваат во...