-9 C
Скопје

Tag : сања лукаревска

Вести Ви Препорачуваме Економија

Како е можно газдата да земе плата 50 илјади евра, а работникот 5 денари? УЈП ни објасни

Весна Дамчевска
Управата за јавни приходи не може да каже во кои компани работодавците си земале плата од 50.000 евра, а на сметка на работниците исплаќале минимални...
Вести Ви Препорачуваме Економија

Работодавачите не се опаметија: 179 фирми што добиле помош пак не дале плата

Весна Дамчевска
Октомвриската плата не ја добиле 330 вработени во 179 фирми кои добиле финансиска помош за плата, објави директорката на УЈП Сања Лукаревска. Вкупниот износ што...
Вести Ви Препорачуваме Економија

ВИДЕО | Лукаревска: Кривични за оние кои ќе лажираат податоци или нема да исплаќаат плата од владините мерки

Слободен печат
Ако го следиме трендот од април, мај и јуни има околу 20.000 даночни обрврзници месечно кои аплицираат за користење на мерката за помош. Паралелно можеа...
Вести Избори 2020

Лукаревска: Покажавме одговорност, ги вративме слободата и европскиот пат

МИА Агенција
На 15-ти излезете и гласајте, не дозволувајте друг да го прави изборот за вашата иднина, вие одлучувате, заокружете три за да одиме напред. Покажавме одговорност,...
Вести Избори 2020

Лукаревска: Навремениот и неселективен поврат на ДДВ кон компаниите исклучително важен за развојна економија

Слободен печат
Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме”, која денеска оствари повеќе средби...
Вести Избори 2020

Лукаревска: СДСМ не копа ровови, туку гради мостови, патишта и врски меѓу луѓето

Слободен печат
Носителката на листа во ИЕ 2 од СДСМ и коалицијата „Можеме”, Сања Лукаревска денеска од Општина Бутел порача дека инвестициите во инфраструктурата продолжуваат. Парите, истакна,...
Вести Економија

Лукаревска: Вкупно вратениот поврат од ДДВ за трите квартали досега е 10.914.968 евра

Слободен печат
Апликацијата „Мој ДВВ” ја користат 304.912 граѓани, а досега се скенирани 143.788.631 фискална сметка. Вкупно вратениот поврат од ДДВ за трите квартали досега е 671.270.576...
Вести Избори 2020 Слајдер

Лукаревска: „Можеме” е модел за напредок на државата

МИА Агенција
Носителката од Коалцијата „Можеме” во втората изборна единица Сања Лукаревска, денеска остварува повеќе теренски активности во Куманово, од каде порача дека Владата предводена од СДСМ...
Вести Избори 2020

Лукаревска: СДСМ ќе води безбедна кампања, по строги протоколи

Слободен печат
Носителката на пратеничката листа на ИЕ, Сања Лукаревска денеска ја започна кампањата од општина Гази Баба од каде најави кампања безбедна за сите гласачи. -Денеска...
Вести Македонија

Директорката на УЈП закрепна од Ковид-19, изрази благодарност до зравствените работници

Слободен печат
По два негативни тестови за коронавирусот, се враќам на моите секојдневни обврски. Сакам од срце да им се заблагодарам на сите кои ми дадоа поддршка...