Tag : романописец

Вести Култура Слајдер

Амир Ор: Струга е на првата линија на културата во светот, овој град е навистина посебен

Слободен печат
Израелскиот поет, романописец и есеист Амир Ор е годинашен добитник на Златниот венец на Струшките вечери на поезијата (СВП), соопшти фестивалот. Согласно востановената традиција, оваа...