Tag : рок

Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

AC/DC повторно заедно, веста за враќањето ја објавија во весниците (ФОТО)

Слободен печат
Пејачот Брајан Џонсон, басистот Клиф Вилијамс и бубњарот Фил Рад официјално се вратија во AC/DC, а тоа го докажува и првата официјална фотографија на повторно...
Вести Македонија Слајдер

Решение на Општина Центар: Рок од три дена за отстранување на челичната конструкција пред гостилницата „Аманет”

Слободен печат
Општина Центар донесе решение со кое му наложува на инвеститорот да ја отстрани челична конструкција со димензии 10×11 метри пред деловниот простор на гостилница „Аманет”,...
Вести Регион Слајдер

Политичка сцена во Црна Гора: Ѓукановиќ ќе предложи мандатар до 23 октомври

Слободен печат
Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ има уставен рок од 30 дена од конституирање на парламентарно мнозинство за предлог на премиер. Од неговиот Кабинет соопштија дека претседателот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Глас за памтење кој ги испеа едни од најголемите хитови: Девет години без Ејми Вајнхаус!

Слободен Печат
Пред девет години почина Ејми Вајнхаус, а како официјална причина за смртта е наведено труење со алкохол во комбинација со здравствени компликации. Денес е нејзиниот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Електрични оргазам“ во Скопје: Атмосферата се вжештува во очекување на големите хитови! (ФОТО)

Слободен Печат
Според прописите за Ковид 19 започна концертот на Електрични оргазам на стадионот на АРМ во Скопје. Атмосферата се вжештува во очекување на големите хитови. Легендарниот...
Вести Македонија Слајдер

Течат роковите за создавање нова влада, партиите преговараат за формирање на парламентарно мнозинство

Слободен печат
Рокот за доделување на мандатот за состав на новата влада тече веќе трети ден. Политичките партии СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во изминатите денови потврдија дека работат...
Вести Македонија Слајдер

Течат роковите за формирање Влада, лидерите на партиите фокусирани на преговори за ново парламентарно мнозинство

Слободен печат
И официјално почна „трката” за формирање нова Влада откако Собранието вчера ја одржа конститутивната седница. И претседателот на СДСМ, Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ,...
Вести Економија

МЗШВ: Земјоделците да го запазат рокот за поднесување барања за субвенции

Слободен печат
МЗШВ упати апели до земјоделците да го запазат рокот за поднесување барања за да се продолжи постапката за обработка на решенијата за исплата на субвенциите. Од таму соопштуваат дека до...
Вести Економија

Царовска: Роковите да домашните платежни картички не може да се променат

Слободен печат
Приговорите за домашните платежни картички нема да пропаднат, граѓаните ќе ги остварат своите права, но периодот на трошење на средствата ќе биде пократок ако не...
Вести Економија

Во петок истекува рокот за барања за субвенции во земјоделството

Слободен печат
Уште пет дена, односно заклучно со петок (31.07.2020), земјоделците имаат рок за поднесување на барања за субвенции за Програмата за директни плаќања 2020 година. Во овој...