Tag : реклами

Вести Скопје

Ќе бидат отстранети 240 рекламни објекти од јавните површини во Скопје

Слободен печат
Градоначалникот на Град Скопје на денешната прес-конфенреција истакна дека постигнале договор со компаниите што се занимаваат со закуп на рекламен простор, во делот на билборди и...
Вести Свет

Гугл со специјален тим се бори против лажните реклами за коронавирус

Слободен печат
Гугл објави извештај во кој се наведува дека добро функционираат нивните напори да ги блокираат несаканите интервенции на луѓе кои ја користат пандемијата за да...
Вести Економија

Фејсбук бележи добивка во услови на корона кризата – расте и бројот на нови корисници

Слободен печат
Компанијата на Марк Цукерберг во време на пандемијата од корона вирусот, кога голем дел од светската популација се соочува со мерки поради кои најголем дел...
Вести Свет

Фејсбук бесплатно ќе објавува реклами на СЗО во борбата против коронавирусот

МИА Агенција
Компанијата Фејсбук бесплатно ќе објавува реклами на Светската здравствена организација (СЗО), најави денеска основачот и сопственик на компанијата, Марк Закерберг. – Ќе и дадеме на...
Вести Свет

Фејсбук ќе забрани реклами за лекови или за превенција од новиот коронавирус

Слободен печат
Од Фејсбук сооштија дека ќе забранат реклами за новиот коронавирус во кои се говори за лекување или превенција на заболувањето и оние кои создаваат итност...
Вести Свет

Корисниците ќе можат да контролираат колку политички реклами ќе им се појавуваат на Фејсбук и Инстаграм

Слободен печат
Компанијата Фејсбук соопшти дека наскоро на своите корисници ќе им овозможи сами да го намалат бројот на политичките и општествено ангажираните маркетинг компании на Фејсбук...
Вести Македонија

Заев: Десетици милиони евра државни пари потроши ВМРО-ДПМНЕ за медиумско рекламирање

Слободен печат
Медиумското рекламирање е консеквентен дел од работењето на политичките партии. Сега СДСМ од сопствени пари, од сопствена сметка склучува договор по официјални ценовници што ги...
Вести Свет

Блумберг даде 100 милиони долари во онлајн реклами против Трамп

Слободен печат
Поранешниот градоначалник на Њујорк Мајкл Блумберг, кој најави можност да се кандидира на американските претседателски избори 2020 година, даде 100 милиони долари во кампања со...
Вести Свет

РУСИЈА ОБВИНУВА: Фејсбук и Гугл на денот на изборите објавувале политички реклами

Слободен печат
Русија ги обвини технолошките гиганти Гугл и Фејсбук дека дозволиле објавување на политички реклами за време на регионалните избори одржани денеска, и покрај барањето овие...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Рекламирањето на приватните болници во јавното здравство со амин на Министерството за здравство

Рекламирањето на приватни болници во скопските поликлиники е со дозвола на Министерството за здравство, објаснува директорот на Здравствен дом „Скопје“, откако пациенти реагираа дека е...