• разбојникот

Приведен разбојник во Скопје

Вчера во 19.50 часот на улицата „Димитрија Чуповски” во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје лишиле од слобода малолетник од Скопје. Тој бил затекнат при извршување разбојништво во продажен објект. Одземениот промет веднаш бил вратен во касата, а од него бил одземен ножот со кој го извршил делото. Разбојникот бил приведен во полициска станица и …

Приведен разбојник во Скопје Read More »