23.8 C
Скопје

Tag : рајн некар левен

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Магдебург е првиот шампион во ЕХФ Европската лига!

Слободен печат
Денеска во германското финале составот на Магдебург е победник во првото издание на ЕХФ Европската лига совладувајќи го Фуксе Берлин на теренот во Манхајм со...
Ракомет Спорт

ЕХФ Лига на Европа: Познати сите учесници на фајнал-фор

Слободен печат
Екипите на Фуксе Берлин и на Висла Плоцк се последните две екипи кои обезбедија пласман на завршниот турнир во ракометната Лига на Европа. На завршниот...
Ракомет Спорт

Одложен натпреварот на Еурофарм Пелистер против Рајн Некар Левен!

Слободен печат
РК Еурофарм Пелистер ја известува јавноста дека Европската ракометна федерација (ЕХФ) го одложи натпреварот од деветтото коло на групата „Д“ во Лига Европа помеѓу Еурофарм...
Ракомет Спорт

Второто полувреме кобно за Е. Пелистер

Слободен печат
Ракометарите на Еурофарм Пелистер го доживеаја вториот пораз во Лигата на Европа откако загубија со 28:20 на гостувањето кај главниот фаворит во групата, Рајн-Некар Левен....
Ракомет Спорт

Ојлески: Одиме да играме европски ракомет против Рајн Некар Левен!

Слободен печат
Денеска со почеток од 20.45 часот екипата на Еурофарм Пелистер во својот трет натпревар во Лига Европа му гостува на Рајн Некар Левен во Германија....
Ракомет Спорт

Бабиќ: Се радувам на дуелот со Рајн-Некар Левен

Слободен печат
Ракометарите на Е. Пелистер денеска тргнаа кон Мајнхајм каде утревечер ги очекува пресметка со Рајн-Некар Левен во Лигата на Европа. Германскиот тим во овој натпревар...
Ракомет Спорт

Е. Пелистер против Рајн Некар Левен, Металург во група со Адемар Леон

Слободен печат
Еурофарм Пелистер кој обезбеди директен пласман во групната фаза од Лигата на Европа, доби тешка група во која најзвучно е името на поранешниот германски шампион...