Tag : рахим стерлинг

Спорт Фудбал

Стерлинг повторно во Ливерпул, ништо не е невозможно

Слободен печат
Оттогаш секојпат кога Манчестер сити гостува на „Енфилд“ секој контакт на Стерлинг со топката е проследен со свирежи и негодувања поради предавството. Сепак, откако Манчестер...
Спорт Фудбал

Сити не се плаши од суспензијата, најдобрите играчи добиваат нови договори

Слободен печат
Манчестер сити минатиот месец е суспендиран на две години од Лигата на шампионите поради финансиски малверзации, но управата на „граѓаните“ не е премногу загрижена, веќе...
Спорт Фудбал

Стерлинг го запали алармот во Мадрид: Се сликаше во дрес на Реал

Слободен печат
Откако УЕФА драконски го казни Манчестер сити, започнаа шпекулациите за заминување на дел од најголемите ѕвезди на сè уште актуелниот шампион. Еден од нив е...
Спорт Фудбал

Реал ја користи кризата кај „граѓаните“, го краде најдобриот играч

Слободен печат
Реал Мадрид и во минатото пројавуваше сериозен интерес за англискиот репрезентативец, но казната од УЕФА за Манчестер сити, му даде крилја на „кралскиот“ клуб. Според...
Спорт Фудбал

Две различни лица во само 30 секунди, тоа е „Специјалниот“, тоа е Мурињо! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во дербито на 25. коло во Премиер лигата, Тотенхем успеа со резултат 2:0 да биде подобар од Манчестер сити, и на некој начин направи „услуга“...
Спорт Фудбал

Стерлинг отстранет од англиската репрезентација!

Слободен печат
Селекторот на Англија, Герет Саутгејт одлучи во составот за претстојниот евро квалификациски натпревар в четврток против Црна Гора да не биде Рахим Стерлинг. Англиските медиуми...
Спорт Фудбал

ФА ја зголеми казната за расистички навреди

Коминовски Фидан
Ова се случува непосредно пред почетокот на новата сезона во Премиер лигата. Ваквата мерка доаѓа по годишниот извештај на британската единица за антидискриминација „Кик ит...
Спорт Фудбал

Ван Дајк најдобар играч во Премиер лигата

Слободен печат
Вирџил ван Дајк е најдобар играч во Премиер лигата според професионалните фудбалери во Англија. Оваа вест ја пренесе „Дејли Меил“ иако официјалните резултати ќе бидат...
Спорт Фудбал

Нов хуман гест на Стерлинг

Слободен печат
Ѕвездата на Манчестер сити, Рахим Стерлинг повторно ја воодушеви англиската јавност со својот хуман гест. Стерлинг одлучи да го плати погребот на 13-годишниот Демери Доукинс...
Спорт Фудбал

Стерлинг не го заборава детството, ги носи децата од поранешното училиште на „Вембли“

Слободен печат
Фудбалерот на Манчестер сити, Рахим Стерлинг, направи гест со кој ја воодушеви англиската јавност. Тој купи 550 влезници за натпреварот од полуфиналето на ФА купот...