20 C
Скопје

Tag : работно место

Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО: Таа покажа како изгледа нејзиниот сопруг по работен ден на температура од – 49 Целзиусови степени!

Слободен печат
Една американка објави фотографија од нејзиниот сопруг на „Редит“ откако денот го поминал работејќи на, како што пишува -57 степени. (Бидејќи Фаренхајт се користи за...
Вести Македонија

Мајки на деца до тригодишна возраст без согласност принудени да работат ноќна и прекувремена работа

Алек Стојковски
Неколку работнички од Велес, кои имаат деца до едногодишна возраст, се обратија до Хелсиншкиот комитет бидејќи вршат прекувремена работа и работат ноќе, а дел од...
Вести Слајдер Хроника

Трагедија во Скопје: 51-годишен маж се повредил на работно место и починал

Слободен печат
Вчера утринава во СВР Скопје од болницата „Аџибадем Систина“ било пријавено дека кај нив бил донесен повреден работник од фабрика во Скопје. По излегување на...
Некатегоризирано

Хавзиу: Две повреди на работно место со тешки телесни повреди

Слободен печат
Државниот инспекторат за труд постапува по два случаи со повреди на работно место што се случиле вчера и утврдува дали се почитувани мерките за заштита...
Хроника

Отстранет од работно место возачот на болничко возило кој возел под дејство на алкохол

Слободен печат
Отстранет е од работно место возачот на болничко возило кој возел под дејство на алкохол во Кавадарци, потврдија за МИА од Министерството за здравство. МИА...
Вести Македонија

Просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски се жали за мобинг на работно место

Слободен печат
Вишиот просветен инспектор, Ѓорѓи Илиевски кој денеска бил на средба во Германската Амбасада во Скопје, се жали за мобинг на работно место. Илиевски вели дека...