8 C
Скопје

Tag : публика

Останатo Спорт

Ролан Гарос во Франција ќе се игра пред публика

Слободен печат
Денеска е донесена официјална одлука да им биде дозволен влезот на навивачите и љубителите на тенисот да ги гледаат мечевите на грен слем турнирот во...
Ракомет Спорт

Лига Европа: Натпреварот Металург-Спачва без присуство на публика!

Слободен печат
Првиот натпревар од двомечот од првото квалификациско коло во Лига Европа, меѓу екипите на Металург и Спачва од Хрватска, ќе се одигра во салата „Автокоманда“...
Спорт Фудбал

Познато кога навивачите ќе се вратат на стадионите во Англија

Слободен печат
Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон, најави дека навивачите на есен ќе може да се вратат на стадионите во Англија. Според Џонсон, во август ќе...
Вести Свет

Кина после повеќе од половина година ги отвора кината: Салите ќе бидат полупразни, а ќе важат посебни правила

Слободен печат
Кинеските власти дадоа зелено светло за отворање на кината речиси шест месеци откако на сила стапи забраната заради епидемијата на коронавирусот. Љубителите на филмови од...
Кошарка Спорт

Одлуката за НБА можеби во јуни, без навивачи до 2021 година!

Слободен печат
Генералниот секретар на НБА го објави планот за продолжување на најсилната кошаркарска лига на светот, пренесуваат медиумите во САД. Поради пандемијата на коронавирус, според Адам...
Останатo Спорт

Ако нема публика на трибините, нема да има ниту Ролан Гарос

Слободен печат
Министерката за спорт на Франција, Роксана Марасинеану изјави дека Ролан Гарос чиј старт е презакажан за 27 септември нема да биде одржан доколку не се...
Спорт Фудбал

Англиските клубови потврдија дека сакаат да ја завршат сезоната

Слободен печат
На состанокот на премиерлигашките клубови се разговараше за можните чекори кон планирање на продолжување на сезоната 2019/20, кога ќе биде тоа безбедно и соодветно. Повторно...
Останатo Спорт

Формула 1 трката во Бахреин ќе се одржи без публика

Слободен печат
Трката во Формула 1 за Големата награда на Бахреин овој месец ќе биде одржана без публика поради епидемијата на коронавирусот, соопштија организаторите. Како што пренесува...
Спорт Фудбал

Спортот во Италија еден месец зад затворени врати!

Слободен печат
И официјално сите спортски настани во Италија ќе се одржуваат зад затворени врати, односно пред празни трибини до 3. април 2020 година. Италијанските власти одлучија...
Ракомет Спорт

Мечот Вардар-Монпелје ќе се игра со ПРИСУСТВО на публика, но има препорака!

Слободен печат
Македонскиот и европски шампион ги известува сите што купиле билети за натпреварот од Лигата на шампионите меѓу екипите на Вардар и Монпелје закажан за сабота...