Tag : протестен марш

Вести Македонија

Гуаидо ги предводеше своите приврзаници во протестен марш во Каракас

Слободен печат
Лидерот на венецуелската опозиција Хуан Гуаидо ги предводеше своите приврзаници во протестен марш во Каракас, со цел да да го заземат објектот на националното собрание...
Вести Македонија

Оклопни возила и специјалци го опколија Собранието (ФОТО)

Слободен печат
Оклопни возила и специјалци го опколија македонското Собрание. МВР утрово информираше дека денеска во Скопје од 13 часот ќе биде воведен посебен режим на сообраќај...
Вести Скопје

Утре посебен режим на сообраќај во Скопје

Слободен печат
Утре во Скопје од 13 часот ќе биде воведен посебен режим на сообраќај поради најавен протестен марш, што ќе започне од паркот во Чаир. –...
Вести Македонија

ССМ бара нов закон за работни односи прилагоден на европското законодавство

Слободен печат
Во годината во која се одвиваат активности за изготвување нов закон за работни односи Сојузот на синдикатите на Македонија очекува да биде стожер на неговото...