• пропаганда

ВИДЕО | Се шири снимка според која Путин не бил на велигденската литургија во Москва, но сепак бил

На социјалните мрежи денеска се проширија видеа кои тврдат дека Владимир Путин воопшто не присуствувал на големата велигденска литургија во московскиот соборен храм. Сепак, подоцна се утврди дека ова не е точно. Путин бил на литургијата, а тоа го потврдија фотографиите на светските агенции. Да потсетиме, руските медиуми објавија снимка од Владимир Путин на велигденската …

ВИДЕО | Се шири снимка според која Путин не бил на велигденската литургија во Москва, но сепак бил Read More »