• принцеза мако

Од што ќе живеаат сега! Човекот за кого принцезата Мако се откажа од титулата, падна на правосудниот испит

Новопечениот сопруг на јапонската принцеза Мако, Кеј Комуро, падна на правосудниот испит во Њујорк, открија резултатите неколку дена откако парот се венча. Мако, најстарата ќерка на престолонаследникот Фумихито и внука на владеачкиот император Нарухито, се омажи за „обичниот смртник“ Кеј Комуро во Токио минатата недела по неколкугодишна свршувачка, заради која се откажа од кралската титула …

Од што ќе живеаат сега! Човекот за кого принцезата Мако се откажа од титулата, падна на правосудниот испит Read More »