Tag : пример

Забава Магазин Магазин слајдер Семејство

Доктор за пример: Иако им става инекции, децата од неговата ординација излегувaат со насмевка (ВИДЕО)

Слободен печат
Овој доктор има совршен трик како на своите најмлади пациенти да им даде инекција без солзи… Повеќето деца имаат страв од одењето на доктор, но...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ана Ивановиќ: Не можам да замислам подобар пример од Бастијан за нашите синови!

Слободен Печат
Откако Ана Ивановиќ се појави во светот на спортот маѓепса многумина со нејзината природна убавина, дамски став и одмереност. Поради сето тоа, таа стана пример...
Забава Магазин

Оваа боја на фустан е измислена за русокоси! (ФОТО)

Слободен печат
Шарлиз Терон важи за дама со многу стил, а тоа го покажа и овој пат. На доделувањето на BAFTA наградите се појави во виолетов фустан...
Вести Македонија

Заев: Се надеваме дека ЕУ наскоро ќе донесе одлука за почнување на преговори за членство

Слободен печат
Во духот на солидарноста и регионалната соработка, членките на Централно европската иницијатива (ЦЕИ), од кои голем дел се и земји членки на ЕУ се двигатели...
Еспресо Мода

Класичен пример како не треба да се облекувате: Ким Кардашијан ги разочара модните критичари! (ФОТО)

Слободен печат
Ким зачекори на црвениот тепих, а сите погледи беа насочени кон неа, но од ниту малку позитивни работи. Нејзиниот избор на гардероба ги остави во...
Вести Регион

Рама ја пофали Грција: Таа е земја за пример

Слободен печат
Грција е земја за пример во напорите да прифати очајни луѓе и бегалци што се обидуваат да избегнат војни, изјави албанскиот премиер Еди Рама на...
Вести Скопје

Граѓани за пример, сами си чистат пред зграда, и ги мотивираат останатите да бидат како нив

Вистински пример за тоа како треба да изгледа зедничкото домување во една зграда претставуваат станарите од зградата булевар 3та Македонска Бригада во Аеродром. Тие живеат...
Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

Таа и е пример: На овој член од кралското семејство му се восхитува Викторија Бекам! (ФОТО)

Слободен печат
Викторија Бекам присуствуваше на венчавката на војвотката Меган и принцот Хари, се спријатели и со Кејт Мидлтон, но излезе дека тие не се единствените членови...
Еспресо Шоу биз

По пример на нејзината сестра: Кајли носи бикини постаро од неа (ФОТО)

Слободен печат
Кајли и понатаму предизвикува завист со фотките од одморот по повод лансирањето на новата колекција на својот нов бренд „Kylie Skin“. Во неделата таа се...
Вести Македонија

Заев: Како вработени во јавните служби треба да покажеме што значи да се биде посветен кон граѓаните

Слободен печат
Претседателот на Владата, Зоран Заев упати писмо со честитки до сите службеници, вработени во јавниот сектор, по повод 23 јуни, Светски ден на јавните службеници,...