Tag : пријавени

Хроника

Пријавени 17 случаи на огнови на отворено во Скопје минатата недела

Вкупно 17 пријави за огнови на отворено на територијата на Град Скопје се регистрирани во периодот од 19 до 25 овој месец. Во 16 случаи...
Вести Ви Препорачуваме Свет

На „Дајмонд Принцес” пријавени уште 70 новозаразени од Ковид-19

МИА Агенција
Борбата против смртоносниот коронавирус почнува да покажува резултати, изјави денеска портпаролот на кинеската здравствена комисија, Ми Фенг. – Може да се види резултатот од контролата...
Вести Скопје Слајдер

Досега 32 пријавени за „Водици 2020“, меѓу нив нема ниту една жена

На 19 јануари, најхрабрите православни христијани, кои не се плашат од ладното време, ќе влезат во студената вода на Вардар, за да го фатат осветениот...