• Попова шапка

Најстудено на Попова Шапка, снег во Ѓуриште

Најстудено утрово е на Попова Шапка со -4 степени, во Маврови Анови и во Крушево се измерени -2, во Берово 1, а максимални шест степени се регистрирани во Гевгелија. Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) информира дека висината на снежната покривка во 8 часот во Ѓуриште е еден сантиметар. Најмногу дожд до 8 часот изутрина наврнал …

Најстудено на Попова Шапка, снег во Ѓуриште Read More »