Tag : пол макартни

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Лејди Гага, Пол Макартни и Били Ајлиш подготвуваат голем концерт од своите домови: „Еден свет: Заедно дома“

Слободен печат
Пејачката Лејди Гага со организацијата „Глобал ситизен“ досега собра 35 милиони долари за борба против коронавирусот, а ќе организира и специјално ТВ-шоу, во кое, меѓу...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Славни личности против коронавирусот: Лејди Гага, Пол Макартни и Били Ајлиш го подготвуваат најголемиот концерт „од дома“

Слободен печат
Славната пејачка Лејди Гага и организацијата „Глобал ситизен” собраа 35 милиони долари за борбата против коронавирусот. Во рамките на ова, ќе се организира и специјална...