Tag : пинк флојд

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Дали сте ги забележале? Ова се некои од најпознатите грешки во легендарните песни (ВИДЕО)

Слободен печат
Снимањето во стидио е комплициран и напорен процес и многу работи се случуваат непредвидено. Токму затоа многу музичари се принудени повеќепати да преснимуваат за да...
Вести Култура

Концерт на „NUMB – Tribute to Pink Floyd“ во Охрид

Слободен печат
Во четврток, на 18-ти јули 2019 година, со почеток во 21.00 часот ќе се оддржи концерт со најголемите хитови на култната англиска четворка, во рамките на...
Вести Свет

Мадуро му испрати гитара на Роџер Вотерс

Слободен печат
Венецуелскиот претседател Николас Мадуро му испрати мала јужноамериканска гитара како подарок на британскиот музичар Роџер Вотерс, еден од основачите на легендарниот бенд „Пинк Флојд”, за...