Tag : пет замени

Спорт Фудбал

Официјално: Пет замени и во италијанската Серија А

Слободен печат
Ова правило до крајот на сезоната веќе се применува во Бундес лигата, а како што е веќе најавено истото ќе се случува и во Премиер...
Спорт Фудбал

И во Премиер лигата донесено правилото за пет замени

Слободен печат
Ова правило кое веќе го применуваат и останатите национални шампионати, ќе го користат и клубовите во најсилното англиско првенство. Наместо досегашните три, во Премиер лигата...
Спорт Фудбал

Што донесе Бундеслигата: Mаски, пет замени, играчите симулираа гушкање..!

Слободен печат
Како што е веќе познато, Бундеслигата се врати вчера со натпреварите од 26 коло и според резултатите, ништо драстично не се менува од аспект на...
Спорт Фудбал

Каков фудбал ќе гледаме: Дозволуваат пет замени, но не и мечеви од 90 минути!?

Слободен печат
Кога сме кај Топ 5 европските фудбалски лиги, Французите официјално предвремено ја завршија сезоната, Германците в среда ќе донесат конечна одлука, а и натаму не...
Спорт Фудбал

ФИФА со ново фудбалско правило поради коронавирусот

Слободен печат
ФИФА им предложи на тренерите да им се овозможи да направат по пет замени во текот на фудбалските натпревари кога сезоните ќе продолжат по паузата...