• парламентарни избори

Парламентарните избори во Турција ќе се одржат на 14 мај, потврди Ердоган

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави денеска дека претседателските и парламентарните избори во земјата ќе се одржат на 14 мај, како што и било предвидено, што е малку повеќе од три месеци по разорниот земјотрес во кој загинаа повеќе од 45.000 луѓе во Турција. Оваа нација ќе направи што е потребно на 14 мај, рече …

Парламентарните избори во Турција ќе се одржат на 14 мај, потврди Ердоган Read More »