• палестина

Околу 9.300 Палестинци се затворени во израелски затвори

Над 9.300 палестински жители се приведени и затворени од израелските власти, објави Ал Мајадин. Според Здружението на палестински затвореници, меѓу уапсените има 75 жени и 250 деца, пренесува ТАСС. Тензиите повторно се разгореа на Блискиот Исток на 7 октомври 2023 година, кога милитантите од палестинската радикална група Хамас со седиште во Газа извршија ненадеен упад …

Околу 9.300 Палестинци се затворени во израелски затвори Read More »