8 C
Скопје

Tag : ора

Магазин Магазин слајдер Сцена

Рита Ора купила „проколната“ вила во Лондон за 8 милиони фунти

Слободен печат
Британската поп ѕвезда со албанско потекло, Рита Ора, купи вила во викторијански стил во западниот дел на Лондон, за која плати осум милиони фунти. Инаку,...
Вести Македонија

МВР ги идентификуваше „играорците“ во Гевгелија

Слободен печат
МВР го расчисти случајот поврзан со настанот во Гевгелија, каде поголем маса луѓе не го почитуваа полицискиот час, односно забраната за движење и со музика...
Еспресо

Рита Ора ја покажа секси тетоважата на интимното место (ФОТО)

Слободен печат
Популарната пејачка Рита Ора (29), Новата Година ја дочека на јахта, а притоа на социјалните мрежи секојдневно објавуваше фотографии од бикини со кои буквално ги...
Еспресо Шоу биз

Рита Ора во минијатурен фустан го покажа бујното деколте (ФОТО)

Слободен печат
Рита Ора на Париската модна недела се појави во фустанче кое и задаваше многу проблеми. Прекрасната пејачка ги покажа сите атрибути во светликавата креација, а...
Еспресо Шоу биз

Рита Ора им го помати умот на следбениците на Инстаграм (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Рита Ора на својот Инстаграм профил објави фотографија со која малку се поигра со своите следбеници. Пејачката позираше покрај базен, а преку неа стави...