Tag : одложено

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Коронавирусот повторно виновен – Одложено 78-то доделување на Златен глобус

Слободен печат
Свеченото доделување на филмските награди Златен глобус ќе се одржи на 28 февруари 2021 година, а не во јануари како што досега беше вообичаено, објавија...
Вести Економија

Се продолжува рокот за промена на договорените услови на кредитните изложености

Слободен печат
  За 90 дена се продолжува рокот во кој банките и штедилниците ќе можат да ги променат кредитните изложености за правните и физичките лица по...
Хроника

Одложено судењето на двајцата насилници од Штип

Посебните мерки против ширењето на коронавирусот го одложи судскиот процес против двајцата штипјани кои во јануари навредуваа и тепаа девојка во влез на станбена зграда....
Останатo Спорт

Одложена и шеста трка во Мото ГП шампионатот

Слободен печат
Големата награда на Франција во мотоциклизам е шестата одложена трка во Мото ГП шампионатот во 2020 година поради пандемијата на коронавирус. Настанот, според календарот, беше...
Вести Економија

Бислимовски: Граѓаните да бидат поштедени од исклучување поради неплатени сметки

Слободен печат
Компаниите кои вршат енергетски дејности како и претпријатијата даватели на водни услуги да се воздржат од исклучување на граѓаните од нивните мрежи поради неплатени сметки...
Вести Македонија

Одложено рочиштето за „27 април“, дел од адвокатите се во самоизолација

Слободен печат
Дел од адвокатите кој ги застапуваат обвинетите за предметот организатори на „27 април”, одлучиле да останат во самоисолација откако преку писмо го известиле судот дека...
Останатo Спорт

Што остана од спортот да гледаме во текот на викендот?

Слободен печат
Натпреварувањата секојдневно се одложуваат поради заразата, денеска се потврди на пример дека се откажуваат натпреварите на ракометниот клуб на Вардар во СЕХА и ЛШ, а...
Вести Економија

Какви мерки презема грчката влада за справување со економските последици од коронавирусот?

Слободен печат
Со цел да ги ублажат економските последици во зафатените подрачја со корона вирусот грчката влада донесе низа мерки. Со нив се предвидува во регионите каде...
Вести Македонија

За 3 март одложено рочиштето за „Насилство во Општина Центар”

Отсуството на вештак од Србија за судскиот предмет за „Насилство во Општина Центар”, е причина зошто не се одржа денешното рочиште за овој случај. Минатото...
Хроника

Повторно одложено судењето за хеликоптерската несреќа кај Струмица

МИА Агенција
Судењето за урнувањето на полицискиот хеликоптер пред повеќе од пет години во близина на Струмица, кое требаше да почне денес, е одложено за 29 ноември,...