20.8 C
Скопје

Tag : обвинета

Вести Слајдер Хроника

Судот прифати дел од материјалните докази на Јасна Ерцеговиќ обвинета во „Меѓународен сојуз”

Слободен печат
Со изведување материјални докази предложени од одбраната, денеска во Основниот кривичен суд во Скопје продолжи судењето за невладината организација „Меѓународен сојуз”, каде заедно со основачот...
Хроника

Уште една обвинета призна вина за „Двојник”

МИА Агенција
Уште една од обвинетите вработени во МВР за издавањето на пасоши за случајот „Двојник” призна вина на денешното рочиште пред Основниот кривичен суд во Скопје....
Хроника

Внука е обвинета за убиството на нејзината баба

Вишото јавно обвинителство во Пожаревац покрена обвинение против Вероника М. под сомнение дека на почетокот на јануари подмолно ја убила својата баба Мира Д. во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Иако е обвинета дека ги злоставува вработените, Елен Деџенерис доби награда

Слободен печат
И покрај обвиненијата за токсична работна атмосфера и злоставување на работа, водителката Елен Деџенерис ја доби наградата од публиката (People’s Choice Awards), признание во категоријата...
Хроника

Негувателка обвинета за тепање и малтретирање на две деца

Негувателка од Скопје е обвинета за запуштање и малтретирање на дете, извести денеска Јавното обвинителство. Обвинетата во првата половина од ноември 2019 година обвинетата била ангажирана...
Вести Македонија

Се разболе обвинета во „ТНТ“, рочиштето се одложи

МИА Агенција
Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски „ТНТ“ се одложи за 28 ноември, поради нарушена здравствена состојба на една од обвинетите во...