Tag : нова песна

Магазин Магазин слајдер Сцена

Нашиот најперспективен диџеј со нова музика: „Knocked Me Down“ – хит кој ќе го одбележи ова лето на Балканот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Македонскиот најперспективен диџеј и продуцент Галоски, издаде нов сингл со наслов “Knocked me down”- издание зад кое се потпишува CAT Music во соработка со реномираните...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пајак од Охрид има хит: „Дарк сајд“ втора најслушана песна на Јутјуб во Македонија (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Христијан Настески (Пајак), е талентирано деветнаесет годишно момче кое ни доаѓа од убавиот Охрид, инаку студент во прва година на студии по информатика. Со музика...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Балканскиот Малума сними нова песна: Погледнете го спотот за „Пантера“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски
По долга пауза еден од најпопуларните пејачи на Балканот, Саша Ковачевиќ ја објави својата нова песна на социјалните мрежи. Балканскиот Малума како што во последно...
Магазин Сцена

Жика Динев со карантински спот за неговата нова песна „Око забрането“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Корона пандемијата на сите ни ги поремети плановите, не затвори дома во 4 ѕида, погодувајќи не и здравствено, психолошки, социјално, економски… Едни од најпогодените покрај...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Суперхикс повторно воодушевија и од карантин со нова песна и спот: Слушнете ја „СКАрантин“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Кога станува збор за забава, песна и многу скокање, на тоа поле Суперхикс се незаменливи долги години на македонската естрада. Карантинот не ги спречи, туку...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Whitesnake“ објавија нова песна: Легендите најавија уште еден албум во јуни (ВИДЕО)

Слободен печат
Рок легендитете „Whitesnake“ го најавија излегувањето на новото издание наречено „The rock album“, а притоа ја објавија и песната „Always the same“, снимена минатата година,...
Магазин Сцена

Момците од „Фидбек“ откриваат: Од овие песни ни е преку глава кога ги свириме…

Васко Спасоски
Музичката група „Фидбек“ се веќе неколку години активни на македонската музичка естрада. Важат за „мајстори“ за добрата забава, па токму за тоа се едни од...
Жена Забава Магазин Магазин слајдер

Ружица од „Ареа“: Во Македонија рокерската музичка сцена е во изумирање, младите слушаат српски турбо фолк што воопшто не ми се допаѓа

Јасмина Кантарџиева Димков
Старите добри песни на гостиварската група „Ареа“ сè уште со задоволство ги слушаме. Иако групата веќе подолго време не е активна на музичката сцена, тоа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Конечно добра музика во време на пандемија: Момците од „Feedback“ велат – „Далеку од тебе“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Велат дека музката е лек за многу работи и веруваме дека ќе се согласите. Дефинитивно музика ни е потребно за во овој тежок период низ...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пејачот Боби Павловски е во заблуда… (ВИДЕО)

Васко Спасоски
„Заблуда“ е насловот на новата емотивната балада на Боби Павловски, која од вчера точно напладне е пуштена во етерот. Станува збор за композиција со потписот...