-2 C
Скопје

Tag : нова песна

Забава Магазин Магазин слајдер

Српските рокери „Ван Гог“ имаат нов хит во најава! (ВИДЕО)

Михаило Донев
Популарната српска рок група „Ван Гог“ има предновогодишно изненадување за српската, но и воопшто балканската публика.  Станува збор за песната „Тешка љубав“ која е објавена...
Забава Магазин

Емотивна песна на пејачката Бојана Скендеровски: Тие се „круната“ на мојот живот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
По подолга пауза на македонската музичка сцена со нова песна се враќа и познатата пејачка Бојана Скендеровски или пак ако сакате и Атанасовска. Малку повозрасната...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: После долгата пауза, Ед Ширан повторно се враќа – Слушнете ја „Afterglow“

Слободен Печат
Повеќепати наградуваниот композитор, текстописец и пејач Ед Ширан вчера ја објави својата нова песна под називот „Afterglow“. Оваа песна е неговиот празничен подарок за сите...
Забава Магазин

Ако светот е на пауза, музиката не е: Младиот фолк-пејач Живе ја промовира неговата најнова песна – „Да си моја“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Музичката индустрија е можеби една од најпогодените гранки во светот поради пандемијата со корона-кризата која трае скоро една година, но и во едни такви услови,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќерката на водителката Мелита, Барбара Ракичевиќ ја сними својата прва песна! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Ќерката на поранешната ТВ водителка Мелита Ракичевиќ, Барбара, која ја почна кариерата како ТВ водителка на забавниот магазин „Бекстејџ“ го промовираше своето деби музичко видео...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Македонската естрада доби ултра згодна пејачка: Погледнете го спотот на Полина Тасева! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Македонската музичка сцена и тоа како има потреба од нови имиња кои ќе ја освежат, но и разбудат естрадата. Едно такво име е ѝ младата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Филип Пешевски пее песна само за нив двајца! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Младиот пејач Филип Пешевски вечерва на социјалните мрежи ја промовираше својата најнова песна со наслов „Само за нас“. Станува збор за песна на која како...
Магазин Магазин слајдер Сцена

10 години ја немаше, но сега се врати и нема да ја препознаете: Јованка Житарова со нова песна и спот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Некогаш позната како Јованка Житарова, а денес само Јова, по една деценија пауза се враќа на сцена со новата песна „Сама своја среќа“. Зад оваа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Кријам солзи…“: Ана Николиќ со само неколку реченици направи хаос на Инстаграм! (ФОТО)

Васко Спасоски
Откако се врати во најдобро светло на музичката сцена, Ана Николиќ не престанува да ги изненадува своите фанови… Овој пат таа позираше во спортско-елегантна комбинација,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сања Барби: Јас сум на врвот, десет празни места, па Елена Велевска и Сузана Гавазова! (ФОТО)

Васко Спасоски
Сања Цинцева или како што повеќето ја познаваат – Сања Барбика последниве неколку недели е доста актуелна со нејзината најнова песна и видеоспот. Станува збор...