20.8 C
Скопје

Tag : Нестле

Вести Економија

По критиките за нездрави производи Нестле разработува нова стратегија за храна и здравје

Слободен печат
 Швајцарскиот производител на храна и пијалаци Нестле денеска соопшти дека работи на ажурирање на својата стратегија за храна и здравје, откако Фајненшл тајмс објави внатрешен...
Вести Свет

Кока-Кола, Нестле и Пепси најголеми загадувачи со пластика

Слободен печат
Производите на десетина мултинационални компании се главниот извор на пластичен отпад што ја поплавува Земјата, според вчерашниот извештај на неколку здруженија на активисти за почиста...