• навико академија фмп

Голема победа на Гостивар во Битола за враќање во трката за пласман во плеј-офот

Кошаркарите на Гостивар остварија голема победа на гостувањето кај Пелистер со 71:72 и се вратија во игра за пласман во плеј-офот. Херој на Гостиварци беше Ефремовски кој на 13 секунди до крајот погоди тројка за 71:72. Пелистер имаше шанса да дојде до победата, но Малешевиќ не беше прецизен. По водството кое го имаа „пелистерци“ во …

Голема победа на Гостивар во Битола за враќање во трката за пласман во плеј-офот Read More »