4 C
Скопје

Tag : научна фантастика

Културен печат

Научна фантастика: Објавен е романот „Едем“ од Станислав Лем

Тони Димков
Издавачката куќа „Антолог“ од Скопје го објави романот „Едем“ од полскиот писател и футуролог Станислав Лем, најпреведуваниот автор на научна фантастика во светот. Во 2021...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Серијата „His Dark Materials“ наскоро се враќа со втора сезона

Слободен Печат
Една од најпопуларните серии минатата година беше дефинитивно „His Dark Materials“. Оние кои ја гледале првата сезона несомнено знаеја дека ќе следува втора чија премиера...