Tag : настани

Ви Препорачуваме Забава Магазин

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Јасмина Кантарџиева Димков
Здраво-живо драги скопјани, како сте денес? Уште ли ве држи индукционото коронавирус лудило? Да не ви даваме нова идеја за шопинг, ама според лекарите, најефикасен...
Вести Свет Слајдер

Бурен почеток на 2020 година – Кои настани го одбележаа хаотичниот јануари

Слободен печат
Невообичаено бурниот јануари е зад нас: започна со огромните пожари, неколку дена светот беше на раб на нова светска војна, светските сили беа жестоко вознемирени...
Вести Ви Препорачуваме Култура Магазин Семејство

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Јасмина Кантарџиева Димков
Здраво-живо уметничко Скопјенце. Во очекување на ноќта на Оскарите, ајде да се потсетиме зошто треба да им се восхитуваме на посветените уметници, воопшто, и секојдневно....
Вести Ви Препорачуваме Култура Магазин Семејство

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Јасмина Кантарџиева Димков
Доброутро работни скопјани, и вам манекенки и манекени кои спиете до два часот после пладне во работни денови. Оние кои шетаат кучиња рано насабајле беа...
Вести Ви Препорачуваме Култура

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Јасмина Кантарџиева Димков
Доброутро драги скопјани, и вам кои не вртевте пита со паричка за Бадник. Кај кого се падна паричката? Ја месевте ли питата или ја купивте,...
Вести Свет Слајдер

Илјадници на погребот на убиениот ирански генерал (ВИДЕО)

Слободен печат
Илјадници луѓе се собраа денес во Багдад извикувајќи „Смрт на Америка“ пред погребната поворка во знак на жалост за убиениот ирански воен командант Касим Сулејмани...
Вести Регион Слајдер

Цакај: Не може да има простор за насилство во демократските општества

МИА
Нападот врз црногорската Амбасада во Белград остро го осуди овластениот албански министер за Европа и надворешни работи, Гент Цакај, јави дописничката на МИА од Тирана....
Вести Скопје Слајдер

Паркови и инфраструктура приоритет лани, годинава 33 екоавтобуси за скопјани

МИА
Втора фаза од проектот за пробивање и изградба на булевар „Христијан Тодоровски-Карпош”, од улицата „Натанаил Кучевишки” до обиколница, изградба на булевар „Босна и Херцеговина”, од...
Вести Економија Слајдер

Петрески: Растот на просечната плата е добар, но е недоволен

Слободен печат
Испорачаниот раст на БДП-то кој за 2019 година се очекува да биде 3,6 отсто може да се смета за задоволителен во тековниот контекст, оценува проф....
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Што беше најчитано на „Слободен печат“ во 2019 година?

Слободен печат
Најчитани вести на „Слободен печат“ за 2019 година: Месец мај: ЕКС ПОЛИЦИСКИ ОФИЦЕР ОТКРИВА: Околу 3 часот по полноќ се гасат камерите на границите за...