15.8 C
Скопје

Tag : националисти

Колумни

Црвен картон за националистите, воените хушкачи и криминалците во политиката

Џабир Дерала
Џо Бајден им покажа црвен картон на националистите, воените хушкачи и криминалците во политиката во земјите на Западен Балкан. Тој оцени дека нивното дејствување против...
Колумни

Како националистите го растураат општеството

Слободен печат
На дебатата на Канал 5, во емисијата „Само вистина“, помеѓу Џабир Дерала, репрезентативен борец за човекови права, и Богдан Илиевски, алијас „Бетмен“, забележав еден детаљ....
Вести Свет

Шкотските националисти освоија мнозинство во Парламентот

МИА Агенција
Шкотските партии за независност освоија мнозинство места во шкотскиот Парламент на изборите, со што им се дава можност да го покренат прашањето за втор референдум...
Вести Регион

Нa социјалните мрежи се шири видео снимка „Убиј го Србинот“ снимена во трамвај во Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат.
На социјалните мрежи денове е присутна и се шири видео снимка која е снимена во трамвај во Загреб, а на неа се гледа и слуша како...
Вести Свет

Демонстрации на националистите и десничарите против Зеленски во Киев

Слободен печат
Илјадници крајни украински десничари и националисти демонстрираа на улиците во Киев против претседателот Володимир Зеленски и неговиот мировен план за источна Украина, пренесуваат светските медиуми....
Колумни

Кашмир је срце Индије

Срѓан Ивановиќ
Мотивиран од веста број еден денеска, онаа со која беше потврдена намерата за укинување на автономниот статус на Кашмир, од страна на државниот врв на...
Вести Свет

Јункер ги нападна десничарите: Глупавите националисти ги сакаат само своите земји

Слободен печат
Претседателот на Европската комисија, Жан клод Јункер, изјави дека е свесен за заканата, која ја претставуваат националистичките политичари за европската солидарност. „Овие популисти, националисти, глупави...