• муниција

Приведени три лица поради поседување оружје и муниција без дозвола

Велешката полиција вчера во 16.00 часот, ги лишела од слобода П.П. од село Плевење, и Т.С. од село Теово, а во 16.50 часот од слобода бил лишен и Н.Ш.  од Велес. По преземени мерки, информираа од МВР, било дојдено до сознание дека П.П. поседува огнено оружје. – Во службен разговор со него, П.П. изјавил дека …

Приведени три лица поради поседување оружје и муниција без дозвола Read More »