22 C
Скопје

Tag : муниција

Регион

Албанската полиција заплени арсенал оружје, муниција, оклопни возила

Во голема полициска операција, во која била вклучена и специјалната единица „Ренеа” и единицата за брза интервенција, албанската полиција запленила арсенал оружје, муниција дури и...
Вести Свет Слајдер

ВИДЕО: Расте бројот на жртви во експлозиите во Екваторијална Гвинеја

Слободен печат
Најмалку 98 лица загинаа, а повеќе од 600 се повредени во експлозии поради „невнимание” кои вчера уништија воен камп и куќи во Бата во Екваторијална Гвинеја. Сè...
Вести Хроника

Жител на Брвеница осомничен за поседување дрога и муниција

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Тетово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека ги сторило кривичните дела – Неовластено...
Вести Македонија

На Криволак целосно уништени убојни средства пронајдени минатата година

Слободен печат
 Целосно е завршено уништувањето на минско–експлозивни, убојни средства и противпешадиска муниција, пронајдени во земјава во изминатите шест месеци. Процесот се заокружи со вчерашното уништувањето, кое...
Вести Хроника

Еден обвинет за пронајдена дрога, оружје и муниција во гаража во Сингелиќ

Слободен печат
По спроведена истражна постапка, јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против 27 – годишен жител на с.Сингелиќ, кој се товари дека...
Вести Регион Слајдер

ФОТО: Запленети цел арсенал бомби, пиштоли и пушки во нашето соседство

Илинка Иљоска
Припадници на Министерството за внатрешни работи во Шабац, западна Србија, го уапсија С. К. роден 1957 од околината на Шабац поради постоење основи на сомнение...
Хроника

Поведена истрага против двајца за пронајдено оружје и муниција во Чифлик

МИА Агенција
Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против две лица за кривично дело неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или...
Хроника

Сандаци со муниција од Втората светска војна пронајдени кај Машка плажа во Струга

Четири лимени сандаци со куршуми од различен калибар биле пронајдени при ископ во близина на „Машка плажа“ во Струга. СВР Охрид денеска соопшти дека пронајдената...
Вести Македонија

Сандаци со муниција од Втората светска војна пронајдени кај Машка плажа

Слободен печат
Четири лимени сандаци со куршуми од различен калибар биле пронајдени при ископ во близина на „Машка плажа” во Струга. СВР Охрид денеска соопшти дека пронајдената муницијата...
Ви Препорачуваме Хроника

ВИДЕО+ФОТО: Приведени татко и син од кичевско, чувале огромна количина оружје и муниција

Слободен печат
На 10.11.2020 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во координација со Одделот за сузбивање...