11 C
Скопје

Tag : мтв

Вести Македонија Слајдер

Заев: Граѓаните да не се грижат, има пари за здравството

Слободен печат
Има доволно пари, пред се за здравството, граѓаните треба да бидат спокојни за тоа. Секогаш може  да обезбедиме дополнително, со репрограм, со внатрешни ставки итн,...
Вести Македонија Слајдер

Царовска: Семејствата кои имаат повеќе деца наставата ќе можат да ја следат и на МТВ

Слободен печат
За оние семејства кои имаат по повеќе деца па им требаат многу компјутери за онлајн настава, Царовска ја потенцираше можноста за следење настава од далечина...
Вести Македонија Слајдер

Заев: Колку помалку почитуваме мерки толку повеќе ќе има рестриктивни дури и за движење

Слободен печат
Санкциите ќе продолжат, никој нема да биде амнестиран. Јавно апелирам до сите, тоа е наредба и на Владата, дека секоја казна мора да има конечна...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мајли Сајрус после скоро една деценија повторно ќе настапува на МТВ музичките награди!

Слободен Печат
Една од најпопуларните американски поп-пејачки Мајли Сајрус ќе ја изведе во живо својата последна песна „Midnight Sky“ на годинешните MTV Music Video Awards, што во...
Вести Економија

Сугарески: Реализацијата на капитални инвестиции, особено делот инфраструктура е одлична

Слободен печат
Реализацијата на капиталните инвестиции во Министерството за транспорт и врски во вториот квартал ќе биде околу 25 отсто. Сите проекти што ги реализира Министерството, Јавното...
Забава Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Вечерва „Онлајн Евровизија“ ќе ги сплоти љубителите на добрата песна

Слободен печат
Поради прогласувањето на пандемијата од опасноста од ширење на коронавирусот, откажани беа голем број музички настани во светот, меѓу кои и овогодишниот Избор за песна...
Забава Магазин Слајдер

МТВ го избра евровизискиот преставник во Ротердам

Слободен Печат
Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на Евровизија која годинава ќе се одржи во Ротердам, одлучи МТВ. На 12 години заедно со неговото семејство се...
Вести Економија

Ангеловска-Бежоска: Со новата регулатива ќе се поттикне конкуренцијата во сферата на платежните услуги (ВИДЕО)

Слободен печат
Со новата регулатива за платежни услуги и платни системи, којашто би требало да биде донесена оваа година, ќе се поттикне конкуренцијата во обезбедувањето на платежните...
Еспресо Шоу биз

Преубавата жена на Харис Џиновиќ во реално шоу на „Ем-ти-ви“ (ФОТО)

Слободен печат
Популарната модна креаторка Мелина Џиновиќ, инаку сопруга на популарниот пејач Харис Џиновиќ наскоро ќе се појави во американското „MTV“. Имено, дизајнерката неодамна се врати од...
Еспресо Шоу биз

По неа врескаа милиони, потоа доживеа НЕРВЕН СЛОМ и ги загуби децата, а сега се бори да си ја врати СЛАВАТА (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Поп принцезата Бритни Спирс денес го прославува својот 38 роденден, а важи за една од најпопуларните пејачки на планетата. Врвот во својата слава го доживеа...