24.8 C
Скопје

Tag : мрзенци

Ви Препорачуваме Жена Живот Магазин Магазин слајдер Семејство Храна

ГАЛЕРИЈА | Барате место за бегство од градот? Проверено: Во Мрзенци на јагнешко од фурна што се топи во уста, се лепи за прсти и за душа

Јасмина Кантарџиева Димков
Билјана Митрова е наша соговорничка која ни ги открива тајните за успешноста на популарниот ресторан „Јавор Агапи“ лоциран во селото Мрзенци, во непосредна близина на...
Вести Македонија

Дивата депонија кај Мрзенци ќе се претвори во место за одмор и рекреација

Слободен печат
Јавното претпријатие „Комуналец” од Гевгелија денеска почна да работи на расчистување и средување на локацијата покрај регионалниот пат кон Негорци, во близина на селото Мрзенци,...
Забава Магазин Магазин слајдер

Прдејци, Подмочани, Долно Дупени… Како настанале необичните имиња на македонските села

Слободен печат
Во Македонија има многу села кои имаат необични имиња – Прдејци, Подмочани, Паликура, Горно и Долно Дупени, Кури Дере… Во продолжение ви откриваме некои од...