Tag : мртви

Вести Свет Слајдер

БиХ: 296 новозаразени со Ковид-19, починаа 12 лица во последните 24 часа

Слободен печат
Во последните 24 во Босна и Херцеговина се потврдени 296 позитивни случаи со Ковид-18, апритоа починаа и 12 лица, јавуваат тамошните медиуми. Во Федерацијата тестирани...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Доколку нема нови засилени мерки во САД до декември ќе има уште 134.000 мртви од Ковид-19

МИА Агенција
До декември уште 134.000 лица во САД би можеле да умрат од последици на Ковид-19, доколку не се воведат дополнителни мерки за превенција, додека актуелната...
Вести Свет Слајдер

Ковид-19 во Индија: Речиси три милиони луѓе се позитивни

Слободен печат
За еден ден во Индија регистрирани се речиси 70.000 новозаболени со Ковид-19, што е највисока бројка на дневно ниво. Со тоа вкупната бројка на инфицирани...
Вести Свет

Во Бразил повеќе од 47.000 новозаразени од Ковид-19, починаа уште 1.352 лица

Михаило Донев
Во  последните 24 часа во Бразил се регистрирани 47.784 нови случаи на заразени со Ковид-19 и 1.352 смртни случаи, соопшти бразилското Министерство за здравство. Британските...
Вести Свет

Во Индија над 50.000 луѓе починаа од последици од Ковид-19

Слободен печат
Во изминатите 24 часа во Индија од последици од новиот коронавирус починаа 900 луѓе, со што вкупниот број на смртни случаи се искачи над 50.000....
Вести Свет Слајдер

ПОЖАР ВО СТАНБЕНА ЗГРАДА ВО ЧЕШКА: Најмалку 10 мртви (ВИДЕО)

Слободен печат
Најмалку 10 лица загинаа во пожар во станбена зграда во североисточниот чешки град Бохум, соопшти полицијата. Пожарот избувна попладне на 11-ти кат од зградата, која...
Вести Свет Слајдер

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот, досега починале 726.415 лица

Слободен печат
Според последните податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени 19.660.540 лица. Од нив починале 726.415, а оздравеле 12.615.495 луѓе. – Во последните 24...
Вести Регион Слајдер

Србија: 255 случаи со Ковид-19 во последните 24 часа, починаа шест лица

Слободен печат
Во текот на последното деноноќие во Србија се регистрирани шест смртни случаи од Ковид-19, додека 255 лица се позитивни на коронавирусот. Како што информира тамошното...
Вести Свет

Експлозија пред воена база во Могадишу, најмалку осум мртви

Слободен печат
Најмалку осум лица загинале, а 14 се повредени во експлозија пред воената база во Могадишу, објавија сомалиските власти. Сè уште не е јасно што ја...
Вести Свет Слајдер

Полицијата во Боливија собира мртви човечки тела од улиците

Горан Наумовски
Во изминатите пет дена специјалната полициска единица отстранила 420 човечки тела од улица, од автмобили и напуштени станови од Ла Паза и најголемиот град во...