1 C
Скопје

Tag : модна икона

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Меланија Трамп со стил ја напушти Белата куќа

Слободен печат
Дојде време Меланија Трамп да ја напушти Белата куќа и тоа кога таа е најмалку почитувана од американската јавност. Но, како и секогаш, таа го...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Северина позираше во поинакво издание од вообичаеното, но дали откри со кого поминува време во Сплит?

Слободен печат
Северина веќе неколку месеци е во родната Хрватска, од каде редовно објавува фотографии на нејзиниот инстаграм – профил, а со својата последна објава само уште...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Муза на Хичкок и принцеза на Монако: Модната икона Грејс Кели која се откажа од актерството во врвот на кариерата! (ФОТО)

Слободен Печат
Станувајќи принцеза на само 26 години, музата на режисерот Алфред Хичкок, Грејс Кели е една од холивудските икони кои ја дефинираа златната ера. Млада жена...
Жена Магазин

Меган Маркл прогласена за највлијателна модна икона за 2019! (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
Меган Маркл е прогласен за највлијателна модна икона, прескокнувајќи ги Кајли Џенер и Карди Би, кои досега се наоѓаа на врвот на оваа листа. Воедно...