Tag : мило

Ви Препорачуваме Колумни

Вучиќ – од марионетата на Мило до неговиот господар

Жељко Ивановиќ
Долго време, Вучиќ беше должник и марионета на Мило. За неговиот психолошки профил тоа беше многу болно и фрустрирачки. Тој јуначки трпеше и ја играше...
Вести Регион Слајдер

Ѓукановиќ: Ќе одам во Сребреница ако ме поканат, но не и во Сараево

Слободен печат
Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ изјави дека нема да замине во посета на Сараево, но доколку биде поканет ќе дојде на годишнината од масакрот во Сребреница,...
Еспресо Мода

Сопругата на Мило во Њујорк се прошета во голем стил

Слободен печат
Сопругата на црногорскиот претседател предизвика најголемо внимание за време на Генералното собрание на Обединетите нации. Лидија Ѓукановиќ, рака под рака со сопругот се појави дотерана...