6.8 C
Скопје

Tag : македонски спорт

Останатo Спорт

Заев: Создаваме услови за уште поголеми спортски успеси на кои сите ќе се радуваме

Слободен печат
На денешен ден, 20 март 1992 година основан е Македонскиот олимписки комитет како 195 член на Меѓународниот олимписки комитет. На тоа потсети и Премиерот на...
Спорт Фудбал

Спортот се враќа во Македонија

Слободен печат
Министерот за здравство, Венко Филипче изјави дека Комисијата за заразни болести донесе одлука за олабавување на мерките и тоа се однесува за тренинзи на отворено...
Ви Препорачуваме Останатo Спорт

Македонскиот спорт без гледачи до 13 март

Слободен печат
Претходната препорака на Владата беше сите спортски настани и јавни собири да се одржат без гледачи до 6. март но, по денешниот состанок на Филипче...
Спорт

Што го одбележа македонскиот спорт во 2019 година?

Слободен печат
Почетокот на годината традиционално е резервиран за машката ракометна репрезентација и нејзниот сега веќе традиционален настап на ЕП или СП. Овој пат на програмата беше...
Останатo Спорт

Го запираат развојот на спортот, наидовме на игнорантски однос

Слободен печат
Иницијативниот одбор за уредување на односите во Македонскиот олимписки комитет, за активностите и случувањата, до спортската и пошироката спортска јавност го дава следното соопштение: –...
Ракомет Спорт

БОРКО: Максимално ќе се посветам за афирмација на македонскиот спорт!

Слободен печат
Голманот на македонската сениорска ракометна репрезентација, Борко Ристовски ќе биде дел од стратешкиот тим на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во областа на спортот. Тој...