• лои токио 2020

Северна Кореја почна да ја емитува Олимпијадата неколку дена откако таа заврши

Севернокорејската национална телевизија го објави првиот извештај за Олимписките игри во Токио два дена откако церемонијата заврши, пренесува Би-Би-Си.  Според извештајот на локалните медиуми, Севернокорејската национална телевизија оваа недела емитувале 70 минути од натпреварот во женски фудбал меѓу Велика Британија и Чиле. Тој натпревар бил одигран на 21-ви јули.  Северна Кореја претходно дала прилог за …

Северна Кореја почна да ја емитува Олимпијадата неколку дена откако таа заврши Read More »