Tag : лифтови

Вести Економија

Тисенкруп ја заврши продажбата на фабриката за лифтови за повеќе од 17 милијарди евра

Слободен печат
Германскиот конгломерат Тисенкруп денеска соопшти дека ја заврши продажбата на фабриката за производство на лифтови на приватни инвестициски фирми за 17,2 милијарди евра. Тисенкруп со...
Здравје Магазин

Повеќе причини зошто опасноста од коронавирусот е присутна и во лифтовите

Слободен печат
Коронавирусот се шири многу лесно, експертите и многу официјални студии неколку пати досега укажуваа на опасноста дека вирусот останува на површини како стакло, метал, пластика,...
Вести Македонија

Сековски: На 80 отсто од лифтовите не се врши редовниот задолжителен годишен преглед

Слободен печат
И покрај законската обврска за сопствениците или корисниците на лифтовите во станбени згради, за околу 20 отсто од лифтовите нема договор за нивно одржување, на...
Еспресо Шоу биз

И пречи што во Сплит нема лифтови: Плус сајз модел со жешки фотки од Хрватска (ФОТО)

Слободен печат
Популарната новозеландска инфлуенсерка и плус сајз манекенка Рили Хемсон ужива во Хрватска. На Инстаграм, каде ја следат 150.000 луѓе, редовно објавува како ужива на плажите...
Вести Скопје

ГРАЃАНИТЕ НЕЗАДОВОЛНИ: Лифтовите во катните гаражи не мрдаат

Анета Стојковска
Лифтовите во катната гаража „Беко“ се поправени и повторно пуштени во употреба, а до понеделник, според најавите, треба да проработат и лифтовите во „26 јули“,...