-4 C
Скопје

Tag : лаура

Вести Ви Препорачуваме Свет

Од ураганот Лаура настрадаа шест лица, ветрот достигна брзина и до 240 километри на час (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Еден од најсилните урагани кои некогаш ги погодиле САД, во четвртокот ја опустоши сојузната држава Луизијана, носејќи најмалку шест човечки животи и нанесувајќи големи материјални...
Вести Свет

САД можат да здивнат: Ураганот Лаура ослабе во тропска бура (ВИДЕО)

Слободен печат
Ураганот Лаура ослабе во тропска бура со максимален ветер од речиси 70 километри на час, откако ја погоди американската сојузна држава Луизијана. Претходно, ураганот го...
Вести Свет

Ураганот Лаура ја погоди Луизијана, 14-годишно девојче почина (ФОТО)

Слободен печат
Ураганот Лаура го погоди југозападниот дел на државата Луизијана како една од најсилните бури што некогаш ја погодија таа држава, а како што беше соопштено, официјалните информации се дека загинало едно...
Вести Свет

Ураганот Лаура се засили во категорија 4 и се приближува до брегот на САД

Слободен печат
Ураганот Лаура, кај јужниот брег на САД се засили во категоријата 4, според Националниот центар за набљудување на ураганите. Според Центарот, брзината на ветерот во...
Вести Свет

Ураганот Лаура се движи кон американското крајбрежје: Вонредна состојба во Луизијана и Мисисипи

Слободен печат
Тропската бура Лаура денеска се засили на ниво на ураган, откако премина во топлите води на Мексиканскиот Залив и се движи кон американското крајбрежно подрачје, каде што може да...
Вести Свет

„Живеев во твојот стомак и УМРЕВ“: Лука се сеќава на МИНАТИОТ ЖИВОТ, а мајка му знае дека е ВИСТИНА (ФОТО)

Слободен печат
Лаура Маци мислела дека нејзиниот син има бујна фантазија кога почнал да и збори за своите мемории. Детето постојано повторувало дека живеело во нејзиниот стомак...
Еспресо Шоу биз

Ниту Ирина, ниту Гага – Бредли Купер во врска со 8 години постара актерка?

Слободен печат
Бредли Купер неодамна е снимен на ручек со актерката Лаура Дерн, а веднаш започнаа шушкањата дека пронашол нова љубов. Сепак, таа сега проговори за нивниот...