-8 C
Скопје

Tag : квасец

Здравје Магазин Магазин слајдер

Не е секој за пиво: Знаци со кои телото ви сигнализира нетолерантност на овој пијалак

Слободен печат
Доколку сте љубител на пиво и уживате во неговиот вкус, а потоа чувствувате замор, чудна болка и подуеност во стомакот или вртоглавица тоа не мора...
Магазин Храна

Мора да го подготвите за вашите најблиски: Домашен леб со билки!

Васко Спасоски
Едноставен рецепт за вашите нови омилени лепчиња… Состојки: 500 гр брашно 1 лажичка сол 1 лажичка шеќер 300 мл топла вода ¼ коцка свеж квасец...
Здравје Магазин

Мешавина која моментално ќе ве ослободи од болките во грбот

Слободен печат
Дали на работа премногу седите и поради тоа често ве боли крстот? Ако одговорот е да, тогаш овој рецепт е вистинската работа за вас. Сите...
Еспресо Убавина

Есенска нега на коса со домашна маска од квасец

Слободен печат
Маските од квасец одговараат на сите типови коса и незаменливи се во борбата против опаѓањето на влакната. Освен тоа, со маската од квасец ќе придонесете...
Здравје Магазин

ГИ ЈАДЕТЕ СЕКОЈ ДЕН: Намирници што може да предизвикаат мигрена

Слободен печат
Производи што секојдневно ги јадете, а се полни со елементи кои се причинители на болката...