• колеги

Вработен во штипска фабрика нападнал колешка на работа, тепачка на колеги и во фирма во Карпош

Во 21.40 часот вчера во Полициска станица Штип Г.Р.(28) од Штип пријавила дека во 19.30 часот, додека извршувала работни задачи во погон од фабрика во Штип, по претходна расправија била физички нападната од Д.Н., исто така вработен таму. Сличен случај е пријавен вчера во Скопје. Имено во Полициска станица Карпош С.Б.(28) од Скопје пријавил дека …

Вработен во штипска фабрика нападнал колешка на работа, тепачка на колеги и во фирма во Карпош Read More »