• Карлос Алкараз

Крај за најголемата сензација на „УС Опен“: Повредата посилна од Алкараз

Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз (18), кој дефинитивно го привлече вниманието на фановите во Њујорк (САД) со своите одлични перформанси, го заврши натпреварувањето во четвртфиналето поради повреда. Младата шпанска сензација на „УС Опен“ годинава имаше проблеми со бутниот мускул на десната нога и на почетокот на вториот сет од мечот против Феликс Оже-Алијасим, мораше да се …

Крај за најголемата сензација на „УС Опен“: Повредата посилна од Алкараз Read More »