• кантри

Почина Лорета Лин, легендата на кантри музиката

Лорета Лин, ќерка на рудар и сопруга на криумчар на алкохол, која стана една од најголемите американски кантри-музички ѕвезди и водечка феминистка, почина во вторникот на 91-годишна возраст, објави нејзиното семејство на Твитер. Лин починала во својот дом во Хурикејн Милс, Тенеси, беше соопштено. „Нашата најдрага мајка, Лорета Лин, почина мирно утрово, на 4 октомври, …

Почина Лорета Лин, легендата на кантри музиката Read More »