17.8 C
Скопје

Tag : камила

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Кејт и Камила намуртени ден по интервјуто на Опра Винфри

Слободен печат
Папараците успеаа да ги фотографираат Кејт Мидлтон и Камила Паркер Боулс, ден по интервјуто на Опра за кое зборува целиот свет. Судејќи според нивните изрази...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Нова војна во кралскиот дворец: Меган ги обвини Кејт, Камила и Чарлс, се подготвува истрага за злоставување на персоналот!

Слободен печат
Во британскиот кралски двор буквално завладеа вистинска војна меѓу актуелните и поранешни членови на познатото семејство, но и лицата кои и служеле на Меган Маркл...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО I Била сопруга на неговиот најдобар пријател: Принцот Чарлс покрај Камила и Дијана имал уште една голема љубов

Слободен печат
Изгледа дека освен Камила, но и починатата сопруга Дијана, Чарлс имал и трета голема љубов… Во британските медиуми долги години се следи врската меѓу принцот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Кејт Мидлтон и принцот Вилијам ја објавија божиќната честитка: Сите ги освои палавата насмевка на принцот Луис

Слободен печат
Како и секоја година, светот и овој пат со нетрпение очекуваше британското кралско семејство, поточно Кејт Мидлтон и принцот Вилијам да ја објават фотографијата за...
Магазин Магазин слајдер Ретро Сцена

ФОТО: Камила во бело, принцот Чарлс гледа директно во неа – Најтажната фотографија од венчавката на принцезата Дијана и Чарлс

Слободен печат
„Знаев дека таа е таму. Ја барав со погледот“, се присети во една прилика починатата „принцеза на срцата“ Дијана, која искрено проговори за овој непријатен...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Еден потег на кралицата Елизабета – Најголемото понижување за Камила Паркер!

Слободен печат
Најголема желба и била да стане кралица на Англија, но Елизабета повлекла потег поради кој тоа никогаш нема да се случи… Според правилата на кралското...
Магазин Магазин слајдер Сцена

69 години чека да стане крал, а сега одлучи дека е доста – Принцот Чарлс и Камила планираат да се преселат!

Слободен печат
Принцот Чарлс е неславен рекордер. За неговиот живот, во историјата ќе се учи како за принц со најдолг стаж. Неговата мајка, кралицата Елизабета Втора, која...
Живот Магазин Магазин слајдер

Камила не сака да го види принцот Чарлс ниту за годишницата од бракот

Слободен печат
Светската јавност неодамна беше шокирана од веста дека 71-годишниот принц од Велс, принцот Чарлс е заразен од коронавирусот. Но, иако принцот од коронавирусот закрепна во...
Ви Препорачуваме Живот Магазин

„Ме кријат ПОЛОВИНА ВЕК за да избегнат СКАНДАЛ“ – Овој човек тврди дека е ВОНБРАЧНО ДЕТЕ на принцот Чарлс и Камила Паркер (ФОТО)

Слободен печат
Сајмон е роден во Госпорт, во близина на Портсмут во април 1966-та година. Кога имал само 18 месеци го посвоиле Британците Карен и Дејвид Деј....
Забава Магазин

Овие камили не сакаат туристи! (ВИДЕО)

Слободен печат
Пред извесно време владата на Санторини забрани мазгите и магарињата, кои се користат како превозно средство, да превезуваат потешки патници. Очигледно такви прописи треба да...