Tag : кафеана

Магазин Магазин слајдер Сцена

Раперот Раста ја подбрал поранешната сопруга Ана Николиќ: Мајка си, не смееш да ги затвораш кафеаните! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата пејачка Ана Николиќ ја врати старата става, но и старите навики, па така неодамна беше фотографирана како во рани зори излегува од една белградска...
Вести Ви Препорачуваме Колумни

Ќе не изолираат како „Карантин држава“

Ако продолжиме со игнорирање на болеста и со непочитување на мерките, оваа година летување надвор од државата нема да видиме. Не само летување во Грција,...
Хроника

Странец паднал по скали во кафеана

Чешкиот државјанин С.Ј. ноќеска завршил на Ургентното одделение во скопскиот клинички центар откако се повреди во кафеана. Според пријавата, во 2.07 часот во СВР Скопје...
Жена Магазин

Исповедта на Катерина (16) ГО РАСПЛАКА РЕГИОНОТ: Отидов во Виена да работам како БЕБИСИТЕРКА за 1.000 евра, а таму ме СИЛУВАА СЕКОЈА НОЌ!

Слободен печат
Србинката Катерина (16) го прифатила повикот од непозната жена во Виена да работи два месеци како бебиситерка за 1.000 евра. Но, наместо во Виена, таа...
Ви Препорачуваме Еспресо Храна

И Прличев би „киснел“ „КАЈ СЕРДАРОТ“, па камоли ние (ВИДЕО)

Јасмина Кантарџиева Димков
Да бевме од оние кои делат „мишлен“ ѕвездички, на кафеаната „Кај Сердарот“ ќе ѝ дадевме три ѕвездички. Толку се максимум, според гастрономските критериуми дефинирани вака:...