Tag : јурумлери

Вести Скопје

Прва фаза од изградбата на вакум пречистителната станица во Јурумлери

Слободен печат
Премиерот Оливер Спасовски и градоначалникот на Општина Гази Баба Борис Георгиевски денеска извршија увид во градежните активности во Јурумлери, каде е завршено поставувањето на вакуум...
Вести Скопје

Чад од запалени гуми го загади воздухот во Јурумлери (ФОТО)

Слободен печат
По јавувања на граѓани во Инспекторатот на град Скопје, инспекторите денеска се упатија кон локација во месноста Јурумлери во правец на Долно Лисиче, каде затекнати...
Хроника

Тепачка во училишен двор во скопско Јурумлери

Пред училиштето во скопското село Јурумлери вчера бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу двајца малолетници. Едното дете било од Јурумлери, а...
Вести Скопје

Царовска: Гази Баба наскоро ќе добие нова градинка

Слободен печат
Потпретседателката на СДСМ Мила Царовска, придружувана од градоначалникот на Општина Гази Баба денеска беше на маалска средба со граѓаните на населеното место Јурумлери, општина Гази...