15.8 C
Скопје

Tag : Иванка Трамп

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Луксузен рај: Островот познат како „Бункер на милијардерите“ ќе биде дом на Иванка Трамп

Слободен печат
Откако ѝ заврши службата во Белата куќа, ќерката на Доналд Трамп се повлече со семејството во најпознатото живеалиште кое го нарекуваат „Бункер на милијардерите“, каде...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Иванка Трамп се вакцинираше против коронавирусот

Слободен Печат
Иванка Трамп, ќерката на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, се пофали на социјалните мрежи дека конечно се вакцинирала против коронавирусот. „Денеска ја примив својата доза....
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Семејството Трамп ужива во Флорида: Доналд постојано игра голф, а сега му се придружи и Иванка

Слободен Печат
Поранешниот претседател на САД и неговото семејство го заменија Вашингтон со пријатна клима и повеќе време за релаксација. Откако ја напуштија Белата куќа, поранешниот американски...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Иванка Трамп и сопругот добро ја искористиле својата позиција во Белата куќа за да го зголемат своето богатство

Слободен печат
Кога своето време и способности ги ставија во служба на американскиот претседател, Иванка Трамп и Џеред Кушнер за тоа не бараа плати, но несебичните јавни...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Иванка Трамп брзо се прилагоди на животот во Мајами

Слободен печат
Откако со своето семејство помина четири години во Вашингтон, сега Иванка Трамп живее во луксузен стан во Мајами, а дека се прилагодила на животот на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Воопшто не им е лесно: За Иванка Трамп и сопругот нема повеќе место во Вашингтон, а не ги сакаат ниту во Њујорк

Слободен печат
По четири години претседателство на Доналд Трамп, кое значеше многу превирања во САД и особено по побуната во Капитол, иднината на општествениот статус на Иванка...
Вести Свет

Иванка Трамп се пофали дека татко и е „претседател на мирот“

Илинка Иљоска
Ќерката на претседателот на САД, Доналд Трамп, Иванка Трамп денес се наврати на договорот меѓу Косово и Србија потпишан во Белата Куќа, на 4 септември оваа година....
Вести Свет Слајдер

Иванка Трамп е сослушана под заклетва за случај на проневера на пари

Слободен печат
Иванка Трамп, ќерката и советничка на претседателот на САД, Доналд Трамп е сослушана под заклетва во граѓанска парница која се однесува на злоупотреба на непрофитните...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Вистинското лице на Иванка Трамп: Нејзината најдобра другарка откри дека е многу лицемерна

Слободен печат
Лисандра Охстром беше најдобрата пријателка на Иванка Трамп, во времето кога заедно оделе на на училиште, но и долги години подоцна. Иако, како што вели,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Иванка Трамп останува невработена: Ѝ пропадна бизнисот, заврши со ангажманите во Белата куќа, на што ли следно ќе се фокусира ќерката на Доналд Трамп?

Слободен Печат
Во интервју за „RealClearPolitics“, Иванка заклучи дека е „прагматична во сè“ и без двоумење си ја даде етикетата на популист. Заклучи дека се смета себеси...