Tag : Иванка Трамп

Жена Магазин Магазин слајдер

12 најбогати жени во светот: Кои се и како изгледаат?

Слободен печат
Кога ќе се помисли на најбогатите жени повеќето си ги претставуваат познатите глумици, топ моделите и сопругите на најбогатите бизнисмени, но тоа се најчесто стереотипи....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Во овие тмурни моменти сите сме еднакви: Како изгледаат познатите убавици во деновите на изолација (ФОТО)

Слободен печат
Иако се навикнавме да ги гледаме на гламурозни настани, на црвениот тепих или на насловните страници на списанијата, познатите убавици покажаа дека во овие тмурни...
Жена Магазин

Урми и млеко за пречек на Иванка Трамп во Мароко (ФОТО)

Слободен печат
Деновиве Иванка Трамп е во официјалната посета на Мароко, а таа била дочекана од принцезата на Мароко, која ѝ посакала топло добредојде со урми и...
Вести Свет

Иванка и зетот на Трамп се сретнале со руски олигарх во Хрватска?

Слободен печат
Американските медиуми објавија документи од истрагата која поранешниот шеф на ФБИ ја водеше за врските на американскиот претседател Доналд Трамп со Русија. Во нив стои...
Жена Магазин

Денеска слави роденден: Животот на Иванка Трамп низ фотографии (ФОТО)

Слободен печат
На денешен ден пред 38 години е родена Иванка Трамп, ќерката на Ивана и Доналд Трамп. Нејзиното безгрижно детство го нарушил разводот на нејзините родитли,...
Еспресо Мода

Модните комбинации на Иванка Трамп кои вреди да се копираат (ФОТО)

Слободен печат
Иванка Трамп, најстарата ќерка на Доналд Трамп ретко греши кога се работи за модните комбинации. Верна му е на класичниот стил кој одлично ѝ прилега...
Вести Регион

„Секогаш е убаво во убаво друштво“: Ивица Дачиќ по средбите со Амал Клуни и Иванка Трамп се сретна и со Марија Захарова

Слободен печат
Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, на Твитер објави две фотографии од Њујорк со портпаролката на Министерството за надворешни работи на Русија, Марија...
Еспресо Шоу биз

Иванка Трамп без градник пред Ивица Дачиќ: Фотографијата стана ХИТ на интернет (ФОТО)

Слободен печат
Фотографија на која се наоѓаат шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ и ќерката на американскиот претседател Ивана Трамп, стана вистински хит на социјалните мрежи во...
Вести Свет

Иванка Трамп повторно предмет на потсмев: За се е виновен киксот на нејзиниот татко за кој Америка не престанува да зборува

Слободен печат
Постарата ќерка на актуелниот американски претседател Доналд Трамп повторно се најде на мета на шеговити коментари од корисниците на социјалните мрежи откако најави посета на...
Вести Свет

Иванка Трамп направи „мала“ грешка кога му ја честиташе новата функција на Борис Џонсон

Слободен печат
Ќерката на американскиот претседател Доналд Трамп, Иванка, денеска на Твитер направи „мала“ грешка при честитката упатена до новиот премиер на Велика Британија, Борис Џонсон. Иванка...