20 C
Скопје

Tag : интима

Жена Магазин Магазин слајдер

Пет правила при носењето на дневни хигиенски влошки

Слободен печат
Дневните влошки се дел од рутината за лична хигиена за многу жени, особено пред и по менструацијата, поради траги од крварење и секрети. Сепак, многу...
Живот Магазин Магазин слајдер

Фенг шуи совети: Како да ги донесете љубовта и интимноста во вашата спална соба

Слободен печат
Фенг шуи е древна кинеска уметност која верува дека одредени аспекти на животот можат да се подобрат или да се повратат во зависност од распределбата...
Еспресо Убавина

КОЗМЕТИЧАРИТЕ СОВЕТУВААТ: Што треба да знаете за депилација на бикини-зоната?

Слободен печат
Депилацијата не е толку страшна колку што ви изгледа, но не заборавајте на овие нешта......
Еспресо Здравје

МАСКА ЗА ИНТИМА: Нега или нов опасен тренд по кој полудеа жените низ светот?

Слободен печат
Маските за вагина се нов тренд меѓу жените и се многу популарни, бидејќи ја негуваат кожата во тој дел, кој општо е склон ко иритации....